Hills Beauty Center | Ankara Mezolifting Fiyatları
Kelime olarak 'cilt germe' anlamına gelen mezolifting, yüz gençleştirmede en doğal ve pratik yöntemlerden biridir. Mezolifting vitaminler, antioksidan maddeler
Ankara Mezolifting Fiyatları, Mezolifting, Kalıcı makyaj, Güzellik Salonu, Mezollifting Cilt, Cilt Gençelştirme, Güzellik Salonu, Detoks, Dolgu, Dotoks, Nasıl Uygulanır Mezolifting, Beauty, Güzellik merkezi, Ankara Beautyhome, Kaç senas, Güzellik salonları, Cilt germe, Cilt , Cilt bakımı, mezolifting, doğal cilt
476
post-template-default,single,single-post,postid-476,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Mezolifting (Yüz Mezoterapisi)

Mezolifting (Yüz Mezoterapisi)

Mezolifting nedir?

Kelime olarak ‘cilt germe’ anlamına gelen mezolifting, yüz gençleştirmede en doğal ve pratik yöntemlerden biridir.

Mezolifting vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddelerinin özel bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilmesidir.

Mezoliftingin amacı nedir?

Amaç cildin kaybettiği sıkılığın ve canlılığın geri kazandırılması, böylece de LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla kullanılan günlük krem, serum gibi yüzeye sürülen ilaçlar, cildin alt tabakalarına yeterli miktarda ulaşamadıkları için etkili olamamaktadırlar. Mezoliftingde ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir.

Mezoliftingin faydaları nelerdir?

Cildin zamanla kaybettiği azalan nem içeriğiyle birlikte, cilt hem sağlıklı rengini hem de ışıltısını kaybetmeye başlar. Bu anlamda kaybedilen ışıltıyı ve pembeliği cilde yeniden kazandıran gençleştirmede en etkili estetik tedavi uygulamalarından biri mezoliftingdir.

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir.

Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?

Yanaklar, alın, göz kenarları, ağız etrafı, çene bölgeleri başta olmak üzere tüm yüze yapılabilir. Bunun dışında boyun, dekolte ve el sırtına da uygulanabilir.

Mezoliftingde hangi maddeler kullanılır?

  • Somon DNA
  • Hyaluronik asit
  • Vitaminler (A-B-C-E ve K)
  • Amino asitler
  • Polipeptidler
  • Mineral tuzlar
  • Koenzimler
  • Nükleik Asitler
  • DMAE (Dimetil amino etanol)

Mezolifting nasıl uygulanır?

Mezolifting manuel (el ile) yapılabildiği gibi, hızı dakikada 200 enjeksiyona kadar çıkabilen, derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de yapılabilir. Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve hyalüronik asitten oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.

Mezoliftingin ciltteki etkileri nelerdir?

İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz”, ikinci etki “mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma” etkisi, üçüncü etki ise “kırışıklıkların dolma” etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi de kalıcı hale gelir.

Mezolifting kaç seans yapılır?

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolifting tedavisi değişik protokollerle uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi; doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Mezolifting seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmamalı, uygulanan bölgeler birkaç saat süreyle yıkanmamalı ve tahriş riski yüksek herhangi bir krem veya losyonun sürülmemesine dikkat edilmelidir.

Henüz Bir Soru Sorulmamış

Soru Sor

Hemen ARA
WhatsApp chat